Nejčastější přoblémy s mikrosluchátkem

Nefunguje zakoupené mikrosluchátko tak jak má? Pak můžete vyzkoušet následujících několik tipů, které z naší praxe vyřeší až 80% veškerých potíží.


PROBLÉM: Zvuk ve sluchátku je nesrozumitelný a "chrčí" v něm

 • ŘEŠENÍ: Snižte hlasitost na indukční smyčce 
  Tento problém může nastat u indukčních smyček s 3W zesilovačem. Ve chvíli, kdy je hlasitost nastavená moc vysoko, tak může ve sluchátku začít chrčet. Snížením hlasitosti by se měl tedy problém vyřešit. Mikrosluchátko není uzpůsobeno na příliš hlasitý poslech. 

PROBLÉM: Ve sluchátku šumí ale není slyšet hovor 

 • ŘEŠENÍ 1: Zkontrolujte zda je indukční smyčka spárována s mobilním telefonem
  V případě bluetooth indukční smyčky dlouze podržte spínací tlačíko (cca 10 - 15 vteřin). Tím by se smyčka měla přepnout do párovacího módu. Zapněte bluetooth na telefonu a vyhledejte zařízení (bude se jmenovat H500, Motorola H500, T-LOOP či TE-51). Po spárování nechte někoho aby vám zavolal. Nyní však hovor nepřijímejte tlačítkem na telefonu, ale krátkým stiskem párovacího tlačítka na smyčce. Tím by se měl hovor spojit a smyčka spárovat s telefonem.
   
 • ŘEŠENÍ 2: Zkontrolujte zda je indukční smyčka nabitá
  Pokud není nabitá, tak ji nejprve nabijte (cca 2 hodiny a vyzkoušejte znovu).

PROBLÉM: Zvuk ve sluchátku je slabě slyšitelný

 • ŘEŠENÍ 1: Zkontrolujte sluchátko zda není zanesené
  I malá troška nečistoty ve sluchátku může znatelně snížit kvalitu poslechu. Čištění mikrosluchátka provádějte velice opatrně, protože technika uvnitř sluchátka je velmi drobná a křehká. To, že je sluchátko zanesené je možné poznat i podle toho, že ve sluchátku není slyšet ani šumění.
 • ŘEŠENÍ 2: Zkuste použít indukční smyčku se zesilovačem
  Pokud je ve sluchátku slyšet šum, ale hlasitost hovorů je nízká pak je problém pravděpodobně způsoben buď málo výkonnou indukční smyčkou (ze základního modelu indukční smyčky nemusí být zvuk pro všechny uživatele dostatečný), nebo přílišnou vzdáleností mikrosluchátka od smyčky. Doporučujeme vyskoušet výměnu, za smyčku se zesilovačem. Případně umístit smyčku co nejblíže ke sluchátku (čím blíže je, tím lepší je kvalita zvuku). PROBLÉM: Ve sluchátku není nic slyšet (ani šum) Zkontrolujte zda není reproduktor sluchátka něčím zanesený Podívejte se do otvoru sluchátka. Pokud je otvor čistý, tak by mělo být vidět dovnitř, kde by měl být viditelný kovový odlesk. Není-li odlesk vidět, je pravděpodobně sluchátko zanesené a je nutné ho velmi opatrně vyčistit. Vyměňte baterii ve sluchátku.
PROBLÉM: Ve sluchátku není nic slyšet (ani šum)
 • ŘEŠENÍ 1: Zkontrolujte zda není reproduktor sluchátka něčím zanesený
  Podívejte se do otvoru sluchátka. Pokud je otvor čistý, tak by mělo být vidět dovnitř, kde by měl být viditelný kovový odlesk. Není-li odlesk vidět, je pravděpodobně sluchátko zanesené a je nutné ho velmi opatrně vyčistit.
   
 • ŘEŠENÍ 2: Vyměňte baterii ve sluchátku
  I u nových, originálně zabalených baterií se výjimečně může stát, že jsou již při koupi vybité. Zkuste tedy, zda problém po výměně baterie zmizí.

PROBLÉM: Ve sluchátku píská

 • ŘEŠENÍ 2: Vyměňte baterii ve sluchátku
  Pískání ve sluchátku je způsobeno docházející baterií. Po výměně by měl problém přestat. I u nových, originálně zabalených baterií se výjimečně může stát, že jsou již při koupi částečně vybité. 

Pokud se problém s vaším mikrosluchátkem nepodařilo vyřešit ani za pomoci výše zmíněných tipů, pak kontaktujte naši zákaznickou podporu.


Přihlášení

E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Speciální přání


captcha image

Nejprodávanější zboží