Jak funguje mikrosluchátko

Jak funguje mikrosluchátko a jak ho použít

Mikrosluchátko slouží k tajné komunikaci a zejména pro skrytou nápovědu při prezentacích, zkoušách či písemkách. Ke zprovoznění zařízení potřebujete 2 části

  1. Samotné mikrosluchátko
  2. Vysílač zajišťující přenos z mobilu, či vysílačky do mikrosluchátka

1. Mikrosluchátko

Exiistuje několik typů mikrosluchátek, kde každé má jiné parametry a jiné přednosti. Zde se můžete podívat na přehledné srovnání mikrosluchátek. Mikrosluchátko je možné zasunout až do zvukovodu, takže je pro okolní svět zcela neviditelné. Nejmenší neviditelné sluchátko MICRO je dokonce možné zasunout až přímo k bubínku.

Poté co vyberete vhodné sluchátko, tak je potřeba ho nějakým způsobem propojit s mobilním telefonem či vysílačkou, což může zajistit celá řada nejrůznějšího příslušenství --> 

2. Příslušenství zajišťující přenos zvuku do mikrosluchátka

Přenos zvuku do mikrosluchátka je zajištěn pomocí indukce, která funguje zpravidla pouze na velmi krátké vzdálenosti, proto je nutné použít například indukční smyčku posazenou kolem krku, či jiné příslušenství s integrovanou indukční smyčkou.

Indukční smyčka (či jiné příslušenství) může být spojena s telefonem buď kabelem s 3,5mm jackem, nebo v lepších variantách přes bluetooth. Díky tomu, že je indukční smyčka vybavena i mikrofonem, tak komunikace může probíhat oboustranně.

Po propojení indukční smyčky s telefonem již stačí pouze vytočit hovor a následně již můžete veškeré instrukce poslouchat v mikrosluchátku.


Přihlášení

E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Speciální přání


captcha image

Nejprodávanější zboží